Y4725300K000S9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y4725300K000S9L
Descripción:
RES 300K OHM 0.4W 0.001% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 0.4W