Y472810R1000F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y472810R1000F0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 10.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10.1 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 1.5W