Hogar / TVS Diodes / YAK10-076C-Y
minImg
YAK10-076C-Y
Yenyo Technology
Producto No:
YAK10-076C-Y
Fabricante:
Yenyo Technology
Paquete:
Axial, AK
Descripción:
TVS 10KA DIODE 76VWMBi-Dir AK
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications General Purpose
Voltage - Breakdown (Min) 85V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial, AK
Series AK-Y
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 140V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 76V