Hogar / TVS Diodes / YAK15-076C-Y
minImg
YAK15-076C-Y
Yenyo Technology
Producto No:
YAK15-076C-Y
Descripción:
TVS 15KA DIODE 76VWM Bi-Dir AK
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications General Purpose
Voltage - Breakdown (Min) 85V
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 140V
Package / Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 76V