YB01KW01-5C12-JB
NKK Switches
Producto No:
YB01KW01-5C12-JB
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
LED PANEL INDICATOR RED 12V
Guía del usuario
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Square with Flat Top
Series YB
Type LED
Voltage 12V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 15.00mm