YB02WKW01-5D24-JD
NKK Switches
Producto No:
YB02WKW01-5D24-JD
Descripción:
INDICATOR PB 24V AMB ILL CLR CAP
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Amber
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series YB
Type LED
Voltage 24V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Amber
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Round
Current 10mA
Lens Size 15.00mm Dia