YB05KW01-5F24-JF
NKK Switches
Producto No:
YB05KW01-5F24-JF
Fabricante:
NKK Switches
Descripción:
INDICATOR PB RND GREEN 24V ILLUM
Guía del usuario
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series YB
Type LED
Voltage 24V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Round
Current 10mA
Lens Size 15.00mm Dia