YFF18PW0J475MT0H0N
TDK Corporation
Producto No:
YFF18PW0J475MT0H0N
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 6.3V 0603
En stock : 107089
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss 40dB @ 200kHz ~ 2GHz
DC Resistance (DCR) (Max) 12mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.028" (0.70mm)
Product Status Active
Ratings -
Series YFF-P
Package / Case 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 4 A