YFF21SC1E103MT000N
TDK Corporation
Producto No:
YFF21SC1E103MT000N
Descripción:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 25V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss 30dB @ 20MHz ~ 2GHz
DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series YFF-SC
Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 1 A