YK1112933000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK1112933000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.433"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color -
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK111
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.433" (11.00mm)