YK3060713000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK3060713000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.3"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel; Through Hole
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK306
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)