YK3140203000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK3140203000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.3"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 16-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK314
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)