YK3210203000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK3210203000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.3"
En stock : 1979
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK321
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)