YK4431533000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK4431533000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK443
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)