YK4432533000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK4432533000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK443
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)