YK4450903000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK4450903000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel, Right Angle
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK445
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)