YK5102633000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK5102633000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 26CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 10-12 AWG
Bottom Termination Closed
Series YK510
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)