YK5120833000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK5120833000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK512
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)