YK5142403000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK5142403000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 24CIRC 0.374"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK514
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.374" (9.50mm)