YK5520903000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK5520903000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.433"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Quick Connect (0.187")
Series YK552
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.433" (11.00mm)