YK5541303000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK5541303000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.433"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 10-22 AWG
Bottom Termination Solder Tab
Series YK554
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.433" (11.00mm)