YK6012103000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK6012103000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 21CIRC 0.394"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Bottom Termination PC Pin
Series YK601
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)