YK6041303000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK6041303000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.394"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 1
Barrier Type 2 Wall (Dual)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK604
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)