YK6062333000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK6062333000G
Descripción:
CONN BARRIER STRP 23CIRC 0.394"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Eyelets
Series YK606
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)