YK6612413000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK6612413000G
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 12CIRC 0.3"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 2
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 15A
Bottom Termination PC Pin
Series YK66
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.300" (7.62mm)