YK7712813000G
Amphenol Anytek
Producto No:
YK7712813000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.375"
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Rows 2
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 300V
Color Black
Current Rating (Amps) 10A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 14-20 AWG
Bottom Termination PC Pin
Series YK77
Terminal Screw Finish Nickel
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.375" (9.53mm)