Hogar / Crystals / YQ16M38400S418
minImg
YQ16M38400S418
TGS
Producto No:
YQ16M38400S418
Descripción:
CRYSTAL 16.384MHz +/-30ppm 18pF,
Guía del usuario
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Mfr TGS
Frequency 16.384 MHz