Z10-60-IS420-U
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
Z10-60-IS420-U
Descripción:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V
Guía del usuario
Current Regulation - Load 5mA + 0.01%
Voltage Regulation - Load 2mV + 0.01%
Current - Output 0 ~ 60A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.5% + 1 count
Size / Dimension 13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Product Status Active
Weight 5.3 lbs (2.4 kg)
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line 2mV + 0.01%
Series Z+
Power (Watts) 600W
Type Bench (AC to DC)
Number of Characters 4 (2)
Display Type Digital
Voltage - Supply 85 ~ 265VAC
Voltage - Output 0 ~ 10VDC
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Ripple 6.25mV
Features Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Package Bulk
Current Regulation - Line 2mA + 0.01%