Z36-6-IS420-U
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
Z36-6-IS420-U
Guía del usuario
Current Regulation - Load 5mA + 0.01%
Voltage Regulation - Load 2mV + 0.01%
Current - Output 0 ~ 6A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter 0.5% + 1 count
Size / Dimension 13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Number of Outputs 1
Voltage Regulation - Line 2mV + 0.01%
Series Z+
Power (Watts) 216W
Display Type Digital
Voltage - Supply 85 ~ 265VAC
Voltage - Output 0 ~ 36VDC
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Ripple 5mV
Features Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Package Bulk
Current Regulation - Line 2mA + 0.01%