Z4KE120AHE3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
Z4KE120AHE3/54
Paquete:
DO-204AL (DO-41)
Descripción:
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 91.2 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 1.5 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 500 mA
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 700 Ohms