ZB-40AFRS-BA0001
Amphenol LTW
Producto No:
ZB-40AFRS-BA0001
Fabricante:
Amphenol LTW
Descripción:
CONN BOTTOM 40POS 0.9MM R/A
En stock : 400
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Actuator Color -
Mating Cycles -
Housing Material Thermoplastic
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.311" (7.90mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
FFC, FCB Thickness -
Connector/Contact Type Contacts, Bottom
Mfr Amphenol LTW
Contact Material Copper Alloy
Features Board Guide, Solder Retention
Cable End Type -
Operating Temperature -
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series ZCONNECT
Locking Feature -
Pitch 0.035" (0.90mm)