ZLDO1117G15TA
Diodes Incorporated
Producto No:
ZLDO1117G15TA
Paquete:
SOT-223-3
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-223-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 1.35V @ 1A