ZMY12-GS08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
ZMY12-GS08
Paquete:
DO-213AB
Descripción:
DIODE ZENER 12V 1W DO213AB
En stock : 9678
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 9 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max 1 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms