ZMY62-GS08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
ZMY62-GS08
Descripción:
DIODE ZENER 62V 1W DO213AB
En stock : 4877
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 47 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max 1 W
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms