ZPT40-51212N
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
ZPT40-51212N
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 75%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.07" H (101.6mm x 50.8mm x 27.1mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2 A
Current - Output 1 3.2 A
Series ZP40 (40W)
Power (Watts) 40W
Type Open Frame
Current - Output 3 300 mA