ZR40402R25STOA
Diodes Incorporated
Producto No:
ZR40402R25STOA
Paquete:
E-Line (TO-92 compatible)
Descripción:
IC VREF SHUNT 2% E-LINE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±2%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package E-Line (TO-92 compatible)
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz 45µVrms
Series -
Current - Cathode 60 µA
Package / Case E-Line-3
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V