ZUSAACG1.8X6.6
USA Sealing
Producto No:
ZUSAACG1.8X6.6
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
AC HNBR O-Ring - 1.8mm Wide 6.6m
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -48°C ~ 149°C
Series -
Diameter - Inside 0.260" (6.60mm)
Width / Cross Section 0.071" (1.80mm)
Color Green
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material HNBR
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.402" (10.20mm)