ZUSAE70FDA010
USA Sealing
Producto No:
ZUSAE70FDA010
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
FDA & NSF EPDM O-Ring - Dash 010
En stock : 433
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -51°C ~ 121°C
Diameter - Inside 0.239" (6.07mm) 1/4"
Width / Cross Section 0.070" (1.78mm) 1/16"
Color Black
Dash Number -010
Cross Section Shape Round
Material EPDM
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.379" (9.63mm) 3/8"