ZUSAE70FDA015
USA Sealing
Producto No:
ZUSAE70FDA015
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
FDA & NSF EPDM O-Ring - Dash 015
En stock : 552
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -51°C ~ 121°C
Diameter - Inside 0.551" (14.00mm) 9/16"
Width / Cross Section 0.070" (1.78mm) 1/16"
Color Black
Dash Number -015
Cross Section Shape Round
Material EPDM
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.691" (17.55mm) 11/16"