ZUSAH1.6X29.1
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH1.6X29.1
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 1.6mm Wide 29.1m
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.146" (29.11mm)
Width / Cross Section 0.063" (1.60mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.272" (32.30mm)