ZUSAH2.4X15.3
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH2.4X15.3
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 2.4mm Wide 15.3m
En stock : 27
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 0.602" (15.29mm)
Width / Cross Section 0.094" (2.40mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 0.791" (20.10mm)