ZUSAH2.5X66
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH2.5X66
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 2.5mm Wide 66mm
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 2.598" (66.00mm)
Width / Cross Section 0.098" (2.49mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 2.795" (71.00mm)