ZUSAH2.62X22.22
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH2.62X22.22
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 2.62mm Wide 22.2
En stock : 19
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 0.875" (22.23mm)
Width / Cross Section 0.103" (2.62mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.081" (27.46mm)