ZUSAH3.53X46.04
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH3.53X46.04
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 3.53mm Wide 46.0
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.813" (46.05mm)
Width / Cross Section 0.139" (3.53mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 2.091" (53.10mm)