ZUSAH3.5X24.7
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH3.5X24.7
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 3.5mm Wide 24.7m
En stock : 11
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 0.972" (24.69mm)
Width / Cross Section 0.138" (3.51mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.248" (31.70mm)