ZUSAH4.5X26
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH4.5X26
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 4.5mm Wide 26mm
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.024" (26.00mm)
Width / Cross Section 0.177" (4.50mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.378" (35.00mm)