ZUSAH4X40
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH4X40
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 4mm Wide 40mm ID
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 1.575" (40.00mm)
Width / Cross Section 0.157" (3.99mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 1.890" (48.00mm)