ZUSAH5.3X60
USA Sealing
Producto No:
ZUSAH5.3X60
Fabricante:
USA Sealing
Descripción:
Buna-N O-Ring - 5.3mm Wide x 60m
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 121°C
Series -
Diameter - Inside 2.362" (60.00mm)
Width / Cross Section 0.209" (5.31mm)
Color Black
Mfr USA Sealing
Cross Section Shape Round
Material Buna N (Nitrile NBR)
Package Bulk
Hardness 70 Shore A
Product Status Active
Diameter - Outside 2.780" (70.60mm)