ZV17K0805K121N
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
ZV17K0805K121N
Descripción:
MLV, 17V (Vrms), 10%, 0805, 120A
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Capacitance @ Frequency 315 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Series ZV
Energy 0.4J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 17 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 22 V
Current - Surge 120 A