ZV30K1210T301N
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
ZV30K1210T301N
Descripción:
VARISTOR 47V 300A 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 850 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series ZV
Energy 2.1J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 30 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 38 V
Current - Surge 300 A